Uzman Görüşü: Bu 3 Altcoin Önemli Kazançlara Göz Kırpıyor!

Küresel kripto piyasa değeri son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde artarak 1,43 trilyon dolar oldu. Bu arada, kripto uzmanı Steven Walgenbach’a göre, SHIB, SOL ve DOGE son birkaç gün içinde grafiklerindeki önemli direnç seviyelerinin üzerine çıktı. Uzman, bu 3 altcoin projesinin daha fazla kazanca göz kırptığını söylüyor.

Bu 3 altcoin tırmanmaya devam edebilir!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, yeni haftaya moraller yüksek başladı. Lider kripto para Bitcoin 37 bin doların ortalarına doğru yükseldi. Lider altcoin Ethereum ise 2 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Ayrıca, ABD ile Binance’ın bir anlaşma üzerinde uzlaştığı yönündeki haberler piyasadaki pozitif havaya katkı sağladı. Küresel kripto piyasası bu süreçte, 1,43 trilyon dolar seviyesine ulaştı.

Bu yükselişin ardından kripto uzmanına göre, Shiba Inu (SHIB), Solana (SOL) ve Dogecoin (DOGE) önümüzdeki hafta tırmanmaya devam edebilir. Uzman, tüm bu altcoin fiyatlarının kendi grafiklerinde önemli direnç seviyelerinin üzerine çıktığını belirtiyor. Ayrıca, bu tokenlerin hiçbir yavaşlama belirtisi göstermediğini kaydediyor. Uzman SHIB, SOL ve DOGE’nin teknik resmini değerlendiriyor.

İlk sırada popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB) geliyor

SHIB dünkü işlem seansında kısa süreliğine 0,00000847 dolar destek seviyesinin altına düştü. Ancak boğalar kripto paranın fiyatını artırarak işlem seansını 0,00000867 dolardan kapatmayı başardı. Meme coin’i bugünün günlük mumunu bu işaretin üzerinde kapatırsa, kısa vadede 0,00000925 dolardaki bir sonraki ana direnç seviyesine doğru bir yolculuğa çıkması mümkün.

SHIB için günlük grafik. Kaynak: TradingView

SHIB bugünkü günlük mumunu 0,00000847 dolar destek seviyesinin altında kapatırsa bu yükseliş tezi geçersiz olur. Bu daha aşağı yönlü senaryoda, traderların SHIB varlıklarının bir kısmını satmaya başlaması mümkün. Bunun da altcoin fiyatının önümüzdeki hafta boyunca 0,00000775 dolara kadar düşmesine neden olması muhtemel.

İkinci sıradaki altcoin: Solana (SOL)

SOL, geçtiğimiz işlem günü boyunca önemli bir direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. TradingView’e göre, bu süre zarfında altcoin 59,60 dolar eşiğini aştı. Ayrıca, yazı sırasında bu önemli noktanın üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

SOL için günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bugünkü mumun bu işaretin üzerinde kapanması SOL’a 68,65 dolarlık sonraki direnç seviyesine yükselmesi için gereken temeli sağlayabilir. Tersine, 59,60 doların altında bir günlük mum kapanışı yaparsa bu yükseliş tezi geçersiz olur. Bunun da traderların kâr alma dalgasını tetiklemesi olası. Bu durumda altcoin fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde 53 dolara gerilemesi mümkün.

Son olarak orijinal meme coin’i Dogecoin (DOGE) var

DOGE dün 0,07755 dolarlık destek seviyesine kısa bir süreliğine dokunuş yaptı. Daha sonra dünkü mumu 0,08046 dolardan kapattı. Mevcut günlük mumun altındaki uzun fitil, boğaların hala altcoin fiyatını yükseltmeye çalıştığını gösteriyor. Alıcılar önümüzdeki 24 saat içinde ayılara üstünlük sağlayabilirse, DOGE önümüzdeki 48 saat içinde 0,08270 dolara kadar yükselmesi mümkün.

DOGE için günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bu ana direnç seviyesinin üzerinde bir günlük kapanış, DOGE fiyatını önümüzdeki birkaç gün içinde daha yükseğe tırmanmaya ayarlayabilir. Satın alma baskısının devam etmesi halinde DOGE’nin 0,08665 dolara kadar yükselmesi ihtimal dahilinde. Öte yandan, orijinal meme coin’in fiyatı önümüzdeki birkaç gün içinde 0,07755 doların altına düşerse, yükseliş tezi büyük olasılıkla gerçekleşmeyecek demektir. Sonuç olarak, altcoin fiyatının 0,07240 dolara kadar düşmesi mümkün olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x