Cumhurbaşkanı Erdoğan İsrail Başbakanı Netanyahu’yu kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu’na hitap etti.

Hitabı sonrası diplomasi trafiğini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’taki Türkevi’nde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, uluslararası ve bölgesel meselelerin ele alındığı kabulde, iki ülke arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkiler ile İsrail-Filistin ihtilafıyla ilgili son gelişmeler görüşüldü.

Erdoğan’dan Türkiye ile İsrail arasında ‘ortak çalışma’ mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabulde, Türkiye’nin İsrail ile enerji, teknoloji, inovasyon, yapay zeka ve siber güvenlik alanlarında ortak çalışmalar yapabileceğini ve barışın egemen olduğu bir dünya için hep birlikte çalışılması gerektiğini söyledi.

“Hayırlara vesile olsun”

Söz konusu kabule ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan da sosyal medya platformu ‘X’ten paylaşımda bulundu.

Paylaşımında, Netanyahu ile görüşme gerçekleştirdiğini ifade eden Erdoğan, “İstişarelerimiz ülkemiz ve bölgemiz için hayırlara vesile olsun.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı paylaşımda, “BM 78’inci Genel Kurul temaslarımız kapsamında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir görüşme gerçekleştirdik. İstişarelerimiz ülkemiz ve bölgemiz için hayırlara vesile olsun.” ifadelerini kullandı.

Türkevi’nde gerçekleşen görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x