‘Büyükşehirlerde ortak aday çıkaracağız’

31 Mart için yürütülen istişareler kapsamında AK Parti ile kurulan ortak komisyonun çalışmaları sorulan Bahçeli, aralarında hiçbir ihtilafın olmadığını vurgulayarak, “Hemen hemen mutabakat sağladık. Uzlaşamayacağımız bir şey de yok. Çünkü bizim için her şeyden önce Türkiye’dir. MHP ve Cumhur İttifakı, 31 Mart seçimlerine damga vuracak.  Şunu ifade edeyim ki, büyükşehirlerin tamamında Cumhur İttifakı olarak adaylarımız ortak olacak” dedi. 

Gizli işbirliği 

CHP’nin seçim işbirliği teklifinin İYİ Parti tarafından reddedilmesi ve muhalefetin olası işbirliği için ise Bahçeli, şu ifadeleri kaydetti: “İYİ Parti ile CHP arasında simbiyotik (ortak yaşam) bir ilişki var. İYİ Parti’nin kumanda odası CHP’dedir; CHP’ninki de HEDEP’tedir. Bana kalırsa itiraf edilmemiş bir işbirliğini arka kapıda sürdürecekler.” 

‘Oh olsun demeyiz’

Bahçeli, İYİ Parti’de üst üste yaşanan istifalara ilişkin “Koltuk için kurulan partilerin ömrünün kelebek ömrü kadar olduğunu” vurgulayarak, “Temennimiz İYİ Parti’de aklıselimin ve sağduyunun öne çıkmasıdır. Biz başkasının hezimetinden zafer hayali kurmayız. Hak edilmemiş zaferler peşinde koşmayız. ‘Oh olsun’ demeyiz. Fırsatçılığa tenezzül etmeyiz. Fakat bu dünyanın etme bulma dünyası olduğunun da farkında ve bilincindeyiz” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir